Pani Oksana - spokojna, cicha pracownica serwisu sprzątającego EVER Cleaning. Pani Oksana – matka i bohaterka.

Pani Oksana pracuje w naszej firmie od kilku lat. Spokojna, pracowita kobieta, która przyjechała do Polski, tak jak miliony innych mieszkańców Ukrainy w poszukiwaniu pracy. Jej 16-letnia córka została w Charkowie - mieście, które od wielu dni jest ostrzeliwane rosyjskimi rakietami. Niszczone są zabudowania w centrum miasta oraz osiedla mieszkalne. Wśród ludności cywilnej jest wiele ofiar.
 
Ogromny strach, że już więcej się nie zobaczą sprawił, że obie dokonały prawie niemożliwego. Pani Oksana, przy pomocy przyjaciół z EVER wróciła do ogarniętej wojną Ukrainy, podejmując dalszą niebezpieczną wędrówkę. W tym czasie córce Pani Oksany udało się uciec z otoczonego przez wojska agresora Charkowa. Omijając blokady, stacjonujące oddziały rosyjskie, ostrzały czy grupy grasantów, kobiety finalnie spotkały się we Lwowie!

Potem był jeszcze ponad 50-cio kilometrowy marsz do granicy i wreszcie - bezpieczna przystań po drugiej stronie 🇵🇱 W Polsce są już bezpieczne. Razem. W Ukrainie zostawiły swój dom, ale i pozostałych członków rodziny uwięzionych m.in. w obleganym Mariupolu.

Niestety, to bardzo trudny i smutny czas dla naszych sąsiadów 🇺🇦 Dlatego pamiętajcie, wsparcie (nawet rozmową!) jest bardzo ważne... 💙💛

podróż